Ramon on advokaadibüroo RASK asutaja, partner ning väga kõrgelt hinnatud ekspert kohalike ja rahvusvaheliste ettevõtete igapäevase majandustegevuse nõustamisel, komplekssete ühinemis- ja ülevõtmistehingute (M&A) läbiviimisel ning majandustegevuse finantseerimisega seotud küsimustes.

Ramonil on pikaajaline ja ulatuslik kogemus välisinvestorite teenindamisel, olles seejuures oluliseks partneriks kogu investeeringutsükli ulatuses – alates investeerimisobjekti ja -valdkonnna analüüsist, tehingustruktuuri kokkupanekust ja tehingu elluviimisest kuni hilisema objekti jooksva teenindamise ning investori väljumiseni. Ramoni klientide hulka kuuluvad teiste hulgas mitmed rahvusvaheliselt tuntud investeerimisnõustajad, kelle portfellis on nii regionaalsed suurettevõtted kui ka olulises mastaabis Eestisse panustanud suurinvestoreid.

Ramon esindab oma kliente ka kohtuvaidlustes ning on olnud nõustajaks mitmetes pretsedenti loovates ja mahukates kohtuasjades. Sealhulgas on ta olnud kaitsjaks maksu-, intellektuaalse omandi ja majanduskriminaalasjades, suurtes meediavaidlustes ning esindanud kliente ka Euroopa Inimõiguste Kohtus.

Oma advokaaditöö kõrvalt on Ramon kogenud lektor, kes on koolitanud paljusid ettevõtjaid ning pidanud loenguid advokaatidele ja Eesti Vabariigi kohtunikele. Ühtlasi kuulub Ramon Eesti Advokatuuri äriõiguse komisjoni ning on aastaid lugenud ühinguõiguse kursust Estonian Business Schoolis.

Euroopa oluliseimad õigusturuülevaated The Legal 500 ja Chambers Europe tunnustavad Ramoni kompetentsi, nimetades teda Eesti üheks juhtivaks ühinemiste, ülevõtmiste ja äriõiguse spetsialistiks.

Ramon Rask

partner, vandeadvokaat

ramon.rask­@rask.ee

PEAMISED TEGEVUSVALDKONNAD

ERIALANE TAUST

  • alates 2012 partner, vandeadvokaat, Advokaadibüroo RASK
  • 2006–2012 jurist, vandeadvokaadi abi, vandeadvokaat, Advokaadibüroo VARUL

HARIDUS

  • 2006 Tartu Ülikooli õigusteaduskond (cum laude), MA
  • 2005–2006 Peterburi Riikliku Ülikooli õigusteaduskond
  • 2003–2004 Helsingi Ülikooli õigusteaduskond

KEELED

  • eesti, inglise, vene, soome