RASK valiti Balti juhtiva riskikapitaliettevõtte BaltCap korporatiivnõustajaks

RASK valiti Balti riikide juhtiva riskikapitaliettevõtte BaltCap ja tema investeerimisportfelli kuuluvate Magnetic MRO (varasem Air Maintenance Estonia), Tuuleenergia, Energate’i ja nende tütar- ja sidusühingute igapäevaseks korporatiivnõustajaks.

AS BaltCap on Balti riikide juhtiv era- ja riskikapitaliettevõte, mis investeerib läbi investeerimisfondide kasvule suunatud Baltimaade ettevõtetesse ning finantseerib ettevõtete väljaoste. Juba 1995. aastal tegutsemist alustanud BaltCap on püsiva ja kogenud meeskonnaga esindatud nii Tallinnas, Riias kui ka Vilniuses. Tänaseks on BaltCap hallanud mitmeid investeerimisfonde kogumahuga 260 miljonit eurot ja teinud üle 60 investeeringu.

AS Magnetic MRO on loodud Air Maintenance Estonia strateegia ja kaubamärgi muutmise tulemusena 2014. aasta septembris. Ettevõtte põhitegevusalaks on tehnilise toe pakkumine lennuliinidele, lennukiomanikele ja edasimüügipartneritele, tulevikus on plaanis laieneda uutele turgudele ning arendada hooldus- ja remonditeenuseid. Magnetic MRO enamusaktsionär on riskikapitaliinvestor AS BaltCap, mis investeerib kasvule suunatud ettevõtetesse Balti riikides.

OÜ Energate on täna Eestis suuruselt kolmas võrguteenuse ja maagaasi müüja. Energate on alates 2008. aastast omandanud seitse maagaasi ja võrguteenuse müügiga tegelevat ettevõtet ning laiendanud oma tegevust üle Eesti.

OÜ Tuuleenergia tegeleb tuuleparkide arendamisega. Tuuleenergia poolt arendatav Mäli ja Tamba tuulepark on suurim tuulepark Pärnumaal, mille planeeritud koguvõimsus on 18 MW. Tuulepargi ehitamist rahastab ca 7,5 miljoni euro ulatuses Keskkonna Investeeringute Keskus ja ca 23 miljoni euro ulatuses Nordea-SEB pankade konsortsium. Projekti kogumaksumus on ca 38,6 miljonit eurot. Tuulikud tarnib Enercon GmbH, taristu rajab Empowe AS.