Kosmosevaldkonna iduettevõtte Spaceit nõustamine raha kaasamisel.

Sisu

RASK nõustas kosmosevaldkonna iduettevõtet Spaceit raha kaasamisel. Kokku kaasas Spaceit 1 miljon eurot, mis suunatakse ettevõtte tegevuse laiendamiseks. Spaceit omanikeringi lisandusid Icebreaker.vc Soomest ning UG Investments Eestist. Spaceiti nõustas investeerimisvooru läbiviimisel RASKi finantseerimisvaldkonna kaasjuht Karl Erik Esko ja partner Ramon Rask.

 

Spaceit OÜ on Eesti üks silmapaistvamaid kosmosevaldkonna ettevõtteid, mis spetsialiseerunud satelliidi juhtimise ning kosmose küberturbe rakenduste arendamisele. Spaceit on Euroopa Kosmoseagentuuri (ESA) koostööpartner ning läbinud ESA Äriinkubaatori Eestis ja rahvusvahelise iduettevõtete kiirendi Starburst Accelerator.

 

UG Investments OÜ investeerib peamiselt kestlikesse ja ekspordipotentsiaaliga ettevõtetesse energia- ja tööstussektoris, infrastruktuuri- ja kommunaalvaldkonnas.

 

Icebreaker.vc on riskikapitalifond, mis investeerib ideefaasis või varajases arenguetapis olevatesse ettevõtetesse Soomes, Rootsis ja Eestis. Icebreaker investeerib keskmiselt 150 000–800 000 eurot meeskondadesse, kellel on sügavad vastava valdkonna teadmised ja soov luua ülemaailmselt konkurentsivõimelisi tehnoloogiaettevõtteid.