Annika Vait

Annika Vait on advokaadibüroo RASK partner, ärinõustamise valdkonna kaasjuht ning Eesti üks hinnatumaid ärinõustajaid.

Annika omab ligi kahe kümnendi jagu ühingunõustamise kogemust ning on selle aja jooksul pälvinud korduvalt kõrgeid tunnustusi rahvusvahelistes õigusturu ülevaadetes. Mh omistas maailma üks suurimaid advokaadibüroode hindamise väljaanne Legal500 ka käesoleval aastal Annikale ärinõustamise ja M&A valdkonnas kõrgelt hinnatud „Leading Individual“ tiitli.

Annika nõustab kliente nii ühinguõiguse, M&A, tööõiguse kui ka jooksvates ärinõustamise küsimustes. Seda nii lepingute koostamisel, läbirääkimiste pidamisel kui ka vajadusel vaidlusmenetlustes.

Kuivõrd enne RASKi bürooga liitumist oli Annika toimetanud kümmekond aastat ettevõtjana, olles advokaadibüroo ALTERNA partner, asutaja ja juht, võimaldab see kogemus tal hästi mõista ettevõtjate vajadusi ning keskenda efektiivsete lahenduste leidmisele. Seepärast ka paljud Annika portfelli kuuluvad kliendid kasutavad Annika igapäevase õigusnõustamise teenuseid, saades abi kõigis äris jooksvalt tekkivates küsimustes.

Annika on enam kui kümme aastat tegutsenud Eesti Advokatuuri äriõiguse komisjonis, osaledes komisjoni aktiivse liikmena Eesti õigusloome arengus. Lisaks on ta olnud kaasautoriks Äripäeva käsiraamatutele ning Addenda koostööpartner õigusblogi pidamises ja koolitajana.

Lisaks eeltoodule on Annika ka Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi võrdse kohtlemise ja heaolu töörühma liige ning aastaid panustanud nii Inimõiguste Keskuse aastaraportite koostamisesse kui ka advokaaditöö tutvustamisse erinevate programmide läbi. Annika tööd on väärtustanud ka Eesti Advokatuur, esitledes teda eelmisel aastal Advokatuuri „Teemant“ tiitli ühe nominendina.