Tehnoloogia

RASKi meeskonnal on mitmekülgne kogemus tehnoloogia sektori ettevõtete ja idufirmade nõustamisel, sh ka blockchain tehnoloogia, krüptoraha ja AI-ga seotud õigusküsimuste lahendamisel. Samuti nõustame kliente regulatiivsetes küsimustes, intellektuaalse omandi, autoriõiguste ja isikuandmete kaitse küsimustes.

Field information

 

RASK on valitud õigusnõustajaks paljude Eesti silmatorkavate rahvusvaheliste tehnoloogiaettevõtete poolt nagu Cleveron (Aasta Ettevõtja 2018), Ridango (regiooni juhtiv transpordipiletite ja e-piletisüsteemide pakkuja ja arendaja), Net Group (enam kui 20-aastase kogemusega Eesti e-riigi ja fintech lahenduste pakkuja ja eksportija), Modera (enam kui paarikümnes riigis IT-lahendusi pakkuv ettevõte) ja Digital Sputnik (Hollywoodi kassahittidele valguslahenduste tootja).


RASKi õiguseksperdid tegutsevad mentori ja nõustajana ka erinevate Baltikumi suurimate startup kiirendite juures (nt Tehnopol Startup Inkubaator, Startup Wiseguys, Salto) ning on aidanud õiguspartnerina kaasa mitmete sektori suurürituste (nt The Global Hack) ning valdkonna arenguprogrammide väljatöötamisele ja elluviimisele.Valdkonna juhid:Valdkonna kaasjuht - Timo Kullerkupp.


Timo Kullerkupp on  mitmekülgse kogemusega kõrgelt hinnatud nõustaja tehnoloogia valdkonnas tegutsevatele ettevõtetele. Timo nõustab ettevõtteid peamiselt  tegevuse rahvusvahelistumisel, keerukamates valdkonnaspetsiifilistes lepinguõiguslikes probleemides ja suuremahuliste tehingute läbiviimisel.
Valdkonna kaasjuht - Karl Erik Esko

Karl Erik Esko on keskendunud startup sektori ning fintech ettevõtete nõustamisele. 


Karl Erik on klientidele oluliseks strateegiliseks toeks alates tegevuse kõige varasematest etappidest - sh asutajate/ühingu struktuuri loomisel ning valdkonnaspetsiifilise rahvusvahelise õigusliku raamistiku kaardistamisel. Samuti on Karl Erik hinnatud nõustajaks küsimustes, mis seotud investorvalmiduse saavutamise, kapitali kaasamise, tegevuste rahvusvahelistumise, optsiooniprogrammi väljatöötamise, osanike vaheliste suhete reguleerimise ja vaidluste lahendamisega.