Lennundus ja laevandus

RASK omab pikaajalist ja mitmekülgset kogemust lennundus- ja laevandussektoris, olles igapäevaseks õigusnõustajaks mitmetele oma valdkonna silmatorkavaimatele ettevõtetele. Nõustame kliente nii valdkonnaspetsiifilistes küsimustes, keerulisemates tehingutes kui ka kohtuvaidlustes.

Field information

Alates 2012. aastast on RASK olnud õigusnõustajaks lennuhooldusettevõttele Magnetic MRO (Aasta Ettevõte 2017). Samuti on RASKil laialdane kogemus erinevate lennuoperaatorite nõustamisel (näit airBaltic, Air France, KLM, easyjet, British Airways ja SmartLynx Airlines). Lennundusvaldkonna nõustamine hõlmab nii suhtlust ametkondadega (sh mõjuanalüüsid ning õigusloome), infrastruktuuri- ja loaküsimusi, personali kui ka igapäevast lepingute ja ühinguõiguse alast nõustamist (sh lennukite omandamisel, pantimisel ning kuiv- ja märgrendilepingute sõlmimisel).

 

Laevandussektoris on RASK olnud aktiivselt tegev büroo loomisest saadik, seejuures on RASKi pikaajalisteks klientideks näiteks Lääne-Eesti piirkonna olulisim kaubasadam (Pärnu Sadam), samuti Eesti üks suurimaid parvlaevaoperaatoreid (Kihnu Veeteed). Nõustamine sektoris hõlmab nii keerulisemaid maksu- kui hangetealaseid vaidlusi, planeerimis- ja infrastruktuuriküsimusi ning laiemat ühinguõiguse alast nõustamist. 


Valdkonna juhtValdkonna juht - Timo Kullerkupp.

Lennundus- ja laevandus õigusmeeskonda juhib vandeadvokaat Timo Kullerkupp. Timol on enam kui 8-aastane kogemus lennundus- ja laevandussektori igapäevasel nõustamisel. Timo on nõustanud kliente seejuures ettevõtete müügil (koos vajalike litsentsidega), lennukite ostmisel-rentimisel, erinevates valdkonnaspetsiifilistes infrastruktuuri küsimustes ning suhtluses erinevate ametiasutustega.