Maksud

RASKi kogenud maksunõustajate praktikas testitud teadmiste pinnalt on seatud eesmärgiks anda kliendi küsimustele lihtsad vastused ja rakendamisvalmis lahendused. Meie maksumeeskonna oskusi ei mõõda seejuures mitte ainult kohtuvõidud, vaid võidud enne kohtuvaidluseni jõudmist - st edukalt lõppenud läbirääkimised maksuhalduriga.

Field information

RASKi kõrget kompetentsi maksuõiguse valdkonnas kinnitab asjaolu, et büroo klientide hulka kuuluvad lisaks juhtivatele eraettevõtetele ka mitmed Eesti suurimad advokaadibürood. Lisaks ettevõtjatele on RASK nõustanud maksuküsimustes Eesti Vabariigi ministeeriume, omavalitsusi (sh Tallinn ja Tartu linn), ettevõtjate esindus- ja katusorganisatsioone (sh Kaupmeeste Liit, Eesti Autospordi Liit) kui ka erinevaid Baltikumi suurüritusi (näit Rally Estonia).


Valdkonna juht:Valdkonna juht - Villy Lopman.

Villy Lopman on üks hinnatuimaid maksuõiguse eksperte Eestis, kes on praktiseerinud maksuõigust üle 15 aasta ning enne erasektorisse jõudmist töötanud pikalt ka Maksu- ja Tolliameti juriidilise osakonna juhina.

 

Villy on esindajana osalenud kõigis Eesti viimaste aastate suurimates ja teedrajavates maksuvaidlustes. Muuhulgas on ta esindanud Maksu- ja Tolliametit vaidluses Stora Enso Timberi endiste aktsionäridega (nn Sylvesteri kaasus), Tallinna linna müügimaksu vaidluses jaemüügi kontsernide vastu ning Riigikohtu põhiseaduslikkuse järelevalve kolleegiumis klienti maksuintresside põhiseaduslikkuse kontrollimise asjas.

 

Rahvusvaheliselt kõrgelt tunnustatud õigusturuülevaated BestLawyers.com, The Legal 500 ja Chambers Europe kinnitavad Villy laiapõhjalist kogemust ja väga häid saavutusi maksude valdkonnas. Villy on olnud pikaajaliseks liikmeks Eesti Advokatuuri maksuõiguse komisjonis, aastal 2021 valiti ta komisjoni esimeheks.