Tehisintellekti rakendusteenuseid pakkuva iduettevõtte Co-one nõustamine 640 000 euro kaasamisel.

Sisu

RASKi õiguseksperdid Karl Erik Esko ja Karl-Kristjan Kahm nõustasid Eestis tegutsevat tehisintellekti valdkonna idufirmat Co-one edukas rahastusvoorus.

Co-one kaasatud 640 000 euro suurust investeerimisvooru juhtis Maxis Innovative fond. Oma panuse andsid ka TechOne Venture Capital, Lima Ventures, Domino Ventures, Leap Investment, Chooch AI CEO Emrah Gültekin ja ingelinvestor Siret Ünsal. Kaasatud rahaga tõusis Co-one väärtus 4,2 miljoni euroni.


Praegu pakub Co-one oma teenust Euroopas tegutsevatele tehisintellekti valdkonna ettevõtetele. Saadud rahastuse toel plaanitakse laieneda uutele turgudele, ehitada hübriidseid annotatsioonisüsteeme ja suurendada ettevõtte meeskonda. Co-one eesmärk on ümber kujundada Euroopa tehisintellekti turgu, muuta andmete märgendamine laiemalt kättesaadavaks ja täiustada tehisintellektil põhinevaid tooteid.


Co-one OÜ on kiiresti kasvav Türgi juurtega Eesti idufirma, mis asutati 2021. aastal. Ettevõte pakub tehisintellektil põhinevat pildi-, video- ja tekstiandmete märgendamise teenust, mis on kiire, täpne ja usaldusväärne. Co-oneʼi annotatsiooni juhtpaneel võimaldab ettevõtetel oma andmete märgendamise protsesse tõhustada. Ettevõtte loodud äpp Kovan pakub juba enam kui 3500 kasutajale võimalust ka andmete märgendamisega tulu teenida.