Toidupanga abistamine õigusalaste küsimuste lahendamisel.

Sisu

 

RASK nõustas pro bono koostöö raames Eesti Toidupanka erinevate hankealaste küsimuste lahendamisel.


RASKi advokaat ja riigihangete spetsiailisti Keidi Kõiv aitas Toidupangal terviklikult oma tegevusi läbi analüüsida, hindamaks seadusjärgset vajadust defineerida end hankekohuslasena, millega kaasneks heategevusorganisatsioonile erinevate uute oluliste nõuete täitmise vajadus. Nõustamise käigus vaadeldi terviklikult organisatsiooni nii seniseid kui tulevasi tegevusi, avalike vahendite hulka ning parimaid võimalusi seadusjärgseks ning efektiivseks tegevuse majandamiseks. 

Samuti on Keidi aidanud Toidupanka eriolukorra tingimustes, nõustades organisatsiooni hankemenetluse eriregulatsioonide rakendamise võimaluste osas hädavajalike toiduvarude soetamiseks.

 

Eesti Toidupank on loodud selleks, et aidata inimesi, kellel on raskusi endale igapäevase toidu tagamisega. Eestis elab täna suhtelises vaesus ja absoluutses vaesuses kokku enam kui 300 000 inimest. Samal ajal jääb aga kaubanduses ja tootmises sageli üle suur hulk väärtuslikku toitu. Toidupank aitab suunata ülejääva toidu puudust kannatavatele inimestele ja peredele, panustades oma tööga märkimisväärselt kaasa ka raiskamise vähenemisele ühiskonnas.