Tehnoloogiaettevõtte Ridango nõustamine Sloveenia juhtiva transpordiettevõtte LIT Transit omandamisel.

Sisu

RASK nõustas rahvusvahelist tehnoloogiaettevõtet Ridango Sloveenia juhtiva transpordiettevõtte LIT Transit omandamisel. Tehinguga omandas Ridango 100% osaluse rahvusvahelise haardega Sloveenia ettevõttes LIT Transit. Kahe ettevõtte koondumisel moodustunud Ridango grupp pakub transpordi lahendusi kokku 25 riigis - sh Singapuris, Hongkongis, Indias, Saudi Araabias, Austraalias, Kataris ja mujal maailmas.

RASKi õiguseksperdid Ramon Rask ja Karl Erik Esko nõustasid Ridango AS-i tehingu ettevalmistamisel ja läbiviimisel, esindades klienti nii tehingudokumentatsiooni kokku panekul kui ka tehingu läbirääkimistel.

LIT Transit on Sloveenia juhtiv reaalaja-infosüsteemide pakkuja ühistranspordi ettevõtetele. LIT Transit pakub muu hulgas üht täpsemat sõidukite saabumise ennustusmootorit ning süsteeme sõidukite jälgimiseks, transpordi juhtimiseks ning juhi sõidustiili hindamiseks. Ettevõttes töötab üle 80 inimese ning selle aasta prognoositav käive on suurusjärgus 8,5 miljonit eurot.

Ridango AS on aastal 2009 loodud rahvusvaheline tehnoloogiaettevõte, mis tegeleb uudsete ühistranspordi pileti- ja makselahenduste välja töötamisega ning reaalajas toimivate infosüsteemide loomisega. Ridangos töötab üle 90 inimese ja ettevõtte käive on suurusjärgus üheksa miljonit eurot. 2020. aastal ostis BaltCap Private Equity Fund III usaldusfond Ridango enamusosaluse.

Ridango ja LIT Transit uues ühendettevõttes töötab kokku enam kui 170 töötajat Eestis, Sloveenias ja Aasias. Ridango grupi süsteemidega on nüüd igapäevaselt ühendatud üle 35 000 sõiduki rohkem kui 25 riigis.