Uudised

22.11: Ramon Rask osaleb Arhitektuurimuuseumi vestlussarjas H(ARUTUS), vestluse fookuses hoonete energiatõhusus

‹ Kõik uudised

22.11: Ramon Rask osaleb Arhitektuurimuuseumi vestlussarjas H(ARUTUS), vestluse fookuses hoonete energiatõhusus


22. novembril  kl 18.00 osaleb RASKi ehitus-kinnisvara ning energeetika valdkonna juht Ramon Rask Eesti Arhitektuurimuuseumi vestlussarjas „(H)ARUTUS“, mille keskmes on ühiskonnas aktuaalsed ruumikultuuri ning arhitektuuriga ristuvad teemad.  Vestlussarja raames saavad kokku eri elualade eksperdid, kes püüavad kõnealuse teema lahti harutada ning oma eriala vaatevinklist lahendusi pakkuda.

22. novembril toimuvas vestluses (h)arutatakse teemat „Kallis toasoe“ ehk energiakriisi üle, vestluse fookus on ehitus- ja projekteerimisvaldkonnal. Mida saab arhitekt ära teha, et majad oleksid energiatõhusamad ning inimesed ei peaks silmitsi seisma niivõrd suurte kütteprobleemidega? Milline on kõige optimaalsem viis vanade hoonete kasutamiseks? Ühtlasi (h)arutame, kui vabad käed on üldse arhitektil ja inseneril, arvestades ehitusseadustikuga ette määratut.

Hoonete energiatõhusust ning arhitektuuri tähtsust energiakriisis lahkavad arhitekt Mihkel Tüür (Kadarik Tüür Arhitektid), hoonete olelusringi ekspert Anni Oviir (Tallinna Tehnikaülikool) ning Ramon Rask, vandeadvokaat energeetika ja ehitus-kinnisvara valdkonnas. Vestlust juhib arhitekt, Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriosakonna juhataja Sille Pihlak. Kõik (h)arutajad analüüsivad oma ekspertiisist lähtuvalt, milline on ideaalne energiatõhus hoone nii täna kui ka homme.

Seekord (H)arutus on ka soojendus järgmisel päeval, 23. novembril toimuvale Eesti Arhitektide Liidu ja Euroopa Komisjoni Eesti esinduse korraldatud rahvusvahelisele konverentsile “Rohepöörde väljakutsed ruumiloomes” Viimsi Artiumis.

(H)arutus „Kallis toasoe“ algab 22. novembril kell 18 Rotermanni soolalaos (Ahtri 2).
Üritus on tasuta.