Uudised

Villy Lopman 24.mail Äripäeva raadio saates “Poliitikute töölaud”

‹ Kõik uudised

Villy Lopman 24.mail Äripäeva raadio saates “Poliitikute töölaud”

24.mail kell 11 diskuteeris RASKi advokaat ja maksuekspert Villy Lopman Äripäeva raadio saates “Poliitikute töölaud” Eesti maksude viivisintressi kolossaalse suuruse ja põhiseaduspärasuse teemal.
Alles möödunud nädalal otsustas Saksamaa pikalt väldanud kohtuvaidluses, et liiga hilja laekuvatele maksudele kehtestatud 6-protsendiline intressimäär on ebaproportsionaalselt suur ja põhiseadusevastane. Eestis kehtib seevastu lausa 21,9-protsendiline intress, mis aasta tagasi Riigikohtus RASKi büroo esindamisel küll vaidlustati, kuid oma suurusele vaatamata siiski põhiseaduspäraseks tunnistati.

Kas üldse või millistes aspektides tasuks võrrelda analoogsetes küsimustes Eesti maksusüsteemi teiste riikide, näiteks Saksamaa kohtupraktikaga? Millest on sedavõrd suur intresside vahe tingitud? Millist mõju avaldab see Eesti ettevõtluskeskkonnale ja kas on lootust, et seadus võiks muutuda?

Nendel ja mitmetel teistel teemaga seotud olulistel küsimustel arutles Villy Lopman Äripäeva raadio eetris koos Rahandusministeeriumi maksupoliitika peaspetsialist Taavi Juuli ja saatejuht Liina Laksuga.