Uudised

Villy Lopman ja Ramon Rask avavad Kuku raadios taastuvenergia arendusprojektidega seonduvaid õigusalaseid probleemkohti

‹ Kõik uudised

Villy Lopman ja Ramon Rask avavad Kuku raadios taastuvenergia arendusprojektidega seonduvaid õigusalaseid probleemkohti

Sellel nädalavahetusel oli Kuku raadios eetris keskkonnasaate “Ilmaparandaja” uus episood. Seekordseteks saatekülalisteks RASKi keskkonna ja planeerimise valdkonna juht Villy Lopman ja energeetika valdkonna juht Ramon Rask.

 

Koos saatejuht Mart Valneriga vestlesid Villy ja Ramon pikemalt, mis põhjustel seni Eestis sedavõrd vähe uusi taastuvenergia jaamu püsti on pandud, mida riik täna teha saaks ja ka tegemas on, et seda protsessi tulevikus lihtsustada ning millised tuuled on taastuvenergia jaamade rajamise küsimuses Euroopas laiemalt puhumas.

 

Taustainfoks: septembri lõpus tuli Riigikantselei välja taastuvenergia arendamise kiirendamise auditiga, mille eesmärgiks viia taastuvenergia arendusprojektide menetlused keskmiselt 5 aastalt maksimaalselt 1,5-le.

 

Siiani on peetud üheks peamiseks takistuseks taastuvenergiasse ja sellega seotud taristusse investeerimisel pikki ja keerulisi haldusmenetlusi. Riigikantselei rohepöörde koordinaatori juhtimisel viiakse hetkel läbi planeeringute, keskkonnamõjude hindamise ja lubade protsessi täiendavat auditeerimist, mille eesmärgiks on kiirendada taastuvenergiaprojektide elluviimist. Advokaadibüroo RASK aitab riigil selles protsessis läbi viia õigusauditit.

 

Kokku sai episoodi raames 40 minutit huvitavat, sisutihedat vestlust. Kellel taastuvenergia teemade vastu suurem huvi – soovitame kuulata!

 

Kuula saadet siit