Uudised

Marina Lapidus ja Ken Kaarel Gross kirjutavad Ärilehes tarbijahinnaindeksi mõjust üürilepingutele

‹ Kõik uudised

Marina Lapidus ja Ken Kaarel Gross kirjutavad Ärilehes tarbijahinnaindeksi mõjust üürilepingutele

RASKi õiguseksperdid Marina Lapidus ja Ken Kaarel Gross kirjutavad 18.aprilli Ärilehe veergudel tarbijahinnaindeksiga seotud üürilepingutest. Kui varasematel aastatel ei ole üüri indekseerimise tingimused üürilepingutes kuigi suurt tähelepanu pälvinud, siis tänavu on paljud üürnikud aastate eest sõlmitud lepingutelt tolmu ära pühkinud ja asunud üüritingimusi läbi rääkima. Mõistagi on põhjuseks asjaolu, et tarbijahinnaindeks tõusis eelmisel aastal 2021. aasta keskmisega võrreldes 19,4% ning mitte ükski üürnik ei tervita uudist sellisest üüritõusust.


Tarbijahinnaindeksiga seotud üürilepingute üürnikud püüavad järjest rohkem leida võimalusi üüri indekseerimise protseduuri muutmiseks. Kas selliseid võimalusi on olemas? Kas peale jääb lepingu siduvuse põhimõte või on tegemist hoopis sellise erakordse olukorraga, mis võimaldaks teha järeleandmisi siduvast lepingust ja nõuda lepingu tingimuste muutmist?

Loe täismahus artiklit siit:  Kas hüppeliselt kasvanud tarbijahinnaindeks on jätkuvalt õiglane üürihinna mõõdik? - Ärileht (delfi.ee)