Uudised

Keidi Kõiv kommenteerib ERRis Rahandusministeeriumi plaani muuta riigihangete süsteem keskkonna- ja innovatsioonikesksemaks

‹ Kõik uudised

Keidi Kõiv kommenteerib ERRis Rahandusministeeriumi plaani muuta riigihangete süsteem keskkonna- ja innovatsioonikesksemaks

RASKi riigihangete valdkonna juht Keidi Kõiv andis eile oma eksperthinnangu ERR portaalile seonduvalt Rahandusministeeriumi plaaniga muuta riigihangete süsteem madalaima hinna kõrval keskkonda, sotsiaalset vastutustunnet ja innovatsiooni toetavamaks.

Keidi hinnangul tuleb ettevõtjatel seonduvalt muudatustega kindlasti üle vaadata oma senised tegevusmudelid ja tootevalik, et tagada turul konkurentsivõimekus. Kuid tehnilised plaanis on riigihangete pakkumuste esitamine juba täna ettevõtjate jaoks täpsust nõudev protsess ja ei ole tõenäoline, et pakkumuste esitamine ise muutuks sisuliselt väga palju keerulisemaks.

"Küsimusele, et kas Rahandusministeeriumi poolt plaanitud muudatused riigihangete läbiviimisel on üldse vajalikud, saab vastata üksnes jaatavalt. Rohepöörde puhul räägime sisuliselt majandusmudeli muutmisest, kus piiratud ressursside maailmas liigume lihtsustatult raiskavalt tootmiselt/tarbimiselt üle säästvamale. Tulevikus, kas tahame seda või ei, tuleb suuta oluliselt vähemast toota oluliselt rohkem kui seda suudetakse täna, et olemasolevat elustandardit hoida. See eeldab majandusmudelite olulist muutumist. See eeldab innovatsiooni.
Majandused, kes seda üleminekut ette ei võta, ei ole tulevikus enam konkurentsivõimelised. Nende aeg saab läbi.

Ehk siis jah, riigihanked on õige viis majandusmudelite muutmiseks. Riik tellijana saab ja peab siin näitama eeskuju."

Loe täismahus artiklit