Uudised

Keidi Kõiv kirjutab Maalehes 2020. aasta olulisimatest Riigikohtulahenditest vaidlustes PRIA-ga

‹ Kõik uudised

Keidi Kõiv kirjutab Maalehes 2020. aasta olulisimatest Riigikohtulahenditest vaidlustes PRIA-ga

RASKi struktuuritoetuste valdkonna spetsialist Keidi Kõiv kirjutas Maalehte artikli, mis annab väga hea ja kasuliku ülevaate 2020. aastal jõustunud olulisimatest Riigikohtu lahenditest vaidluses PRIA-ga.

„2020. aasta oli toetusvaidluste mõttes küllaltki erakordne. Kui varasemalt on PRIA-ga seotud kohtuvaidlused lõppenud tavapäraselt pigem PRIA ülekaaluga, siis viimased 12 kuud on seda trendi märgatavalt muutnud. Aasta jooksul jõustus mitmeid märgilisi Riigikohtu lahendeid, mis annavad nii PRIA-le kui ka taotlejatele tulevikuks uut teadmist ja täpsustatud tegutsemisjuhiseid,“ arutleb Keidi artikli sissejuhatuses.

Kui konkreetseid otsuseid laiemalt üldistada, järeldub viimase aasta Riigikohtu lahenditest kolm väga olulist printsiipi, mis taotlejatel kasulik meeles pidada: 1) PRIA tegevus peab lähtuma ja olema kooskõlastas EL õigusega; 2) PRIA otsused peavad olema arusaadavad, põhjendatud, proportsionaalsed, tuginema õigetele volitusnormidele ning tagama kõigile osalistele võrdsed võimalused toetuste taotlemisel; 3) ükski haldusorgan Eestis, sh ka PRIA, pole oma otsustes eksimatu.
Oma artiklis annab Keidi detailsema ülevaate olulisimatest Riigikohtu otsustest ka eraldisesivalt.

Täismahus artiklit saab lugeda lisaks Maalehe portaalile ka SIIT.