Uudised

Villy Lopman Äripäevas: „Autoga seotud maksud ei peaks muutuma mitte-linnastunud inimeste trahviks“

‹ Kõik uudised

Villy Lopman Äripäevas: „Autoga seotud maksud ei peaks muutuma mitte-linnastunud inimeste trahviks“

Villy Lopman arutleb Rahandusministeeriumi maksu- ja tollipoliitika asekantsleri Dmitri Jegorovi mõtte üle kehtestada automaks kütuse aktsiisitõusude asemel. Argumentideks toodi välja asjaolu, et Eesti linnastumise määr on kõrge ning ühistransport võimaldab inimestel hõlpsasti ringi reisida, mistõttu ei pea igal leibkonnal mitu autot olema.

Villy leiab, et automaksu idee puhul on esmatähtis silmas pidada Eesti regionaalarengu probleeme tervikuna ning seista selle eest, et uus maks ei soosiks oma lihtsuses täiendavat ebavõrdsust. Kuna maapiirkondade autosõit on tihti tingitud ühistranspordi puudumisest, mitte vahemaade pikkusest, oleks Villy hinnangul väga ebaõiglane nende inimeste maksukoormust täiendavalt tõsta. „Autoga seotud maksud ei peaks muutuma mitte-linnastunud inimeste trahviks“ rõhub Villy Äripäevas.

Artikli autori sõnul pole küsimus, kas automaks tuleb, vaid millal see tuleb. Valitsusel seisab sellega seoses ees aga väga suur väljakutse leida kõiki võrdselt kohtlev sõiduki maksustamise süsteem.