Uudised

RASKi advokaat Birgit Aasa doktoritöö pälvis suure tunnustuse Eesti Teaduste Akadeemia poolt

‹ Kõik uudised

RASKi advokaat Birgit Aasa doktoritöö pälvis suure tunnustuse Eesti Teaduste Akadeemia poolt


Oleme tohutult uhked oma kolleeg, dr Birgit Aasa üle, kelle 2021. aasta alguses kaitstud doktoritöö pärjati 15. detsembril kahe märkimisväärse preemiaga: parim doktoritöö sotsiaalteaduste valdkonnas ning Eesti Teaduste Akadeemia riigiõiguse sihtkapitali eripreemia.

Birgit kaitses oma doktoritöö “The principle of mutual trust in EU law – what is in a name?” veebruaris 2021 Euroopa Ülikool-Instituudis, omandades sellega ka PhD kraadi õigusteadustes. Eile esitles Birgit oma doktoritööd esmakordselt Eestis ja eesti keeles Eesti Teaduste Akadeemia saalis.

Birgit Aasa PhD on oma teadustegevuses kui ka igapäevases erialases praktikas spetsialiseerunud peamiselt Euroopa Liidu õigusele ning liikmesriikide vahelistele õiguslike suhete käsitlemisele ja nende mõjude hindamisele riigile, ettevõtetele ja indiviididele. Oma doktoritöös uuris Birgit süvitsi vastastikuse usalduse põhimõtet Euroopa Liidu õiguses - sh selle kujunemist kui ka tähendust ja rolli tänastes liikmesriikide vahelistes suhetes.

Eesti Teaduste Akadeemia on 1938. aastal loodud kõrge teadusliku kvalifikatsiooniga teadlaste ühendus, kelle ülesanne on arendada ja esindada Eesti teadust, aidata kaasa teadustulemuste rakendamisele Eesti riigi sotsiaalse ja majandusliku arengu huvides ning väärtustada teadust ja teaduslikku mõtteviisi Eestis.

Rohkem infot Birgiti kompetentside ja kogemuse osas leiab siit:  https://rask.ee/meeskond/birgit-aasa