Uudised

Punch Drinks CEO jagab kogemust ja õppetunde ettevõtte esimesest edukast Funderbeam kampaaniast

‹ Kõik uudised

Punch Drinks CEO jagab kogemust ja õppetunde ettevõtte esimesest edukast Funderbeam kampaaniast


2020. aastal kaasas hinnatud joogivabrik ja käsitöökokteilide tootja Punch Drinks esmakordselt Fundebeam ühisrahastusplatvormi kaudu uusi investeeringuid. Kokku 304 000 eurot 299-lt investorilt, mille abil õnnestub nii mitmedki plaanid lähiaastatel reaalsuseks muuta.

RASK aitas rahastusringi ettevalmistamisel ja finantseerimisstruktuuri väljatöötamisel. Punch Drinks CEO Kristjan-Walter Kask jagab allolevas intervjuus kogemust, mida protsess andis ja õpetas ning mida omalt poolt ka teistele soovitaks.


Mida Funderbeami ring teile andis, milleks investeeringuid kasutate?

Funderbeami kaudu kogutud investeeringud aitavad meil kiirendada ettevõtte kasvu ja edendada eksporti. Oleme alates esimesest tegutsemisaastast olnud kasumlikud ja igal aastal käivet kahekordistanud. Aga kui ambitsioon on kasvada kolm-neli korda aastas, siis selleks on vaja kaasata täiendavaid rahalisi vahendeid. Lisaks on meil käsil kaks suurt tootearendusprojekti, millest esimese lansseerime juba 2021 veebruaris.

Mis oli protsessis kõige ootamatum, keerulisem?

Kõige ootamatum oli protsessi pikkus – st aeg, mis kulus alates esimesest kohtumisest Funderbeamiga hetkeni, mil kaasatud raha kanti reaalselt meie kontole. Materjalide ettevalmistamine, läbivaatamine jm seonduv dokumendihalduslik pool on oodatust palju pikem.
Kokku kulus kogu protsessi peale 6-7 kuud.Kuidas mõtestada ja kanda osanike ringi laienemisega kaasnevat täiendavat vastutust?

Hea küsimus! Ei saaks öelda, et suurenenud vastutust ei tunneks, aga samas pole me oma tiimis sellega seonduvalt täiendavat uut ega uudset lisastressi tekitanud. Ambitsioon ja motivatsioon võimalikult hästi, kvaliteetselt ja mastaapselt sooritada, on meil Punchis algusest peale väga kõrge olnud.

Ma isiklikult mõtestan seda enda jaoks selliselt, et sisuline eesmärk on jätkuvalt sama – kasvada ja teha oma tööd nii hästi kui võimalik. Opereerisime ettevõttes enne ja opereerime ka täna väga lean printsiipidel, kellelgi pole ametiautot või muid analoogseid üksikisikut teenivaid hüvesid, väldime ebavajalikke kulusid. Kalkuleerime väga hoolikalt, kuhu raha paigutada, et tuua ettevõttele suurim väärtus võimalikult lühikese ajaga.

Kaasatud investorite raha tõttu stressis olla ja unetuid öid veeta.. - see ei tundu hea strateegia!

Üks hea soovitus teistele, kes oma esimest Funderbeami ringi parasjagu planeerivad.

Palka hea nõustaja! Soovitavalt selline legal, kes on sama protsessi juba läbinud, oskab kaks sammu ette näha ja teab hästi, mida temalt oodatakse. Ära isegi unista, et võiksid ju ka ise nendes dokumentides orienteeruda. Need pole ettevõtja jaoks igapäevaselt nähtud kokkulepped ja dokumendid, mis rahastusringiga kaasnevad.
Lepinguid on väga palju ja need lähevad peensusteni.

Vaata lisaks:


Joogivabriku Punch Drinks nõustamine finantseeringute kaasamisel Funderbeam platvormil.