Uudised

Keidi Kõiv: korrektselt läbi viidud koondamist pole töötajal mõtet vaidlustada

‹ Kõik uudised

Keidi Kõiv: korrektselt läbi viidud koondamist pole töötajal mõtet vaidlustada

Erinevad hinnangud Eesti majanduse lähema aja väljavaadetele on üsna negatiivsed. Eesti Pank prognoosib, et tööturul seisavad raskemad ajad alles ees ning uue aasta esimesel poolel võib oodata töötuse suurenemist. Advokaadibüroo RASK vandeadvokaadi Keidi Kõivu sõnul kaasnevad keeruliste aegadega ka koondamised ning nendega käivad kaasas töövaidlused, milleks mitmed ettevõtted juba valmistuvad.

„Kulukate töövaidluste vältimine nõuab ettevõtjatelt koondamise protsessi täpset tundmist. Ehkki töövaidluskomisjonis vaidlemine on töötajale tasuta ning seda võimalust kasutatakse palju, siis korrektselt ettevalmistatud koondamine ei ole töötaja jaoks edukalt vaieldav,“ kinnitab praktilisele kogemusele toetuv Kõiv.

Koondamiste ajastul ettevõtte töövõime hoidmisele keskendunud seminaril kõnelenud advokaadi sõnul on oluline teadvustada, et koondamiseks tekib võimalus vaid olukorras, kus senine töösuhe on muutunud tööandja jaoks võimatuks. Selleks annab aluse üksnes töömahu vähenemine, senise töö ümberkorraldamine või mõni muu töö lõppemise põhjus, näiteks ettevõtte pankrot.


Täispikka artiklit saab lugeda Postimehest ja Delfst.